Archiwum aktualności:

Aktualności - wszystkie z 2014 roku

Kyokushin Challenge - Szczecin 2014
2014-12-03
W dniu 22 listopada 2014 roku w Szczecinie odbył się Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta miasta Szczecina: KYOKUSHIN CHALLENGE 2014.
Zuzia Ambroziak, reprezentując Gdański Klub Kyokushin Karate, zajęła pierwsze miejsce w kategorii kumite dziewczynek bez kontaktu do 5 lat.

Gratulujemy !!!

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16
2014-11-17
W sobotę 15 listopada 2014 roku w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate.
W mistrzostwach wzięło udział ponad 160 zawodników z 30 klubów.

Wyniki:
I miejsce w kat.13-14 lat -50 kg Weronika Popow
II miejsce w kat. 11-12 lat -43 kg Marta Małkowska
III miejsce w kat. 13-14 lat +50 kg Roksana Pasławska
IV miejsce w kat. 15-16 lat +70 kg Przemek Bubnowski
wszyscy są zawodnikami Adrianny Bieńkowskiej
II miejsce w kat.15-16 lat -55 kg Nel Tyborska (trener B.Jeremicz)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy !!!

Diana Pachulska Mistrzynią Europy U-22
2014-11-17
9 listopada na odbytych Mistrzostwach Europy U-22 Karate Shinkyokushin w Kownie (Litwa) Diana Pachulska w kat. -65 kg zdobyła I miejsce.
W ten sposób obroniła tytuł Mistrzyni Europy U-22 wywalczony w 2013 roku w Oradea w Rumunii.

Informacja klubowa
2014-09-13
Wszystkie grupy początkujące karate pierwszy trening mają 30 września (wtorek)
Grupa dzieci ul. Aksamitna 4 w Gdańsku godz. 16.30
Grupa dzieci ul. Mickiewicza 6a we Wrzeszczu godz. 16.45
Grupa dorośli ul. Mickiewicza 6a we Wrzeszczu godz. 18.00

Wystarczy przyjść kilka minut przed treningiem i mieć ze sobą strój sportowy bez dodatkowego obuwia. Wszelkich informacji udzielą instruktorzy.
Prosimy do 29 września o wstępne zgłoszenia na e-mail: bogu4@wp.pl lub sms-em na 663854321

Pozostałe grupy karate mają już zajęcia według harmonogramu w zakładce zapisy i grupy.

Grupa CrossTrening ul. Mickiewicza 6a we Wrzeszczu godz. 20.00 18 wrzesień (czwartek)

Obóz Letni Tuchola 2014
2014-08-19
W dniach 29.07-3.08.2014 r. braliśmy udział w Obozie Letnim Kyokushin Karate w Tucholi. Gościem specjalnym był Hajime Kazumi światowej sławy japoński zawodnik karate kyokushin.
Tematem głównym szkolenia była pozycja i poruszanie się jako ważny element szkolenia w sztukach i sportach walki. Zajęcia treningowe karate prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan, sensei Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan, treningi K-1 prowadził Jarosław Rogala posiadający również 1dan kyokushin karate.

Obóz letni junior - Dębina 2014
2014-07-16
Wakacje rozpoczęliśmy obozem letnim dla juniorów w Dębinie koło Rowów. W obozie oprócz członków Gdańskiego Klubu brali udział również karatecy z Polkowic, Legionowa i Kalet.

Austrian Open - Wiedeń 2014
2014-07-16
W niedzielę 15 czerwca 2014 w Wiedniu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii Shinkyokushin.
Mistrzostwa zorganizowała Austriacka Organizacja Shinkyokushin.
W turnieju startowali zawodnicy naszego klubu. Juniorzy członkowie kadry Polskiej Federacji Kyokushin Karate oraz seniorzy.

2014-06-22
23 czerwca - egzamin senior godz. 18.00 Pałac Młodzieży
26 czerwca - ognisko, zakończenie sezonu Park Reagana
28 czerwca - wyjazd na obóz do Dębiny godz. 11.00, zbiórka godz. 10.30 ul. Mickiewicza 6a
zajęcia w lipcu: tylko poniedziałki i czwartki
Program wakacyjny od 30 czerwca
16.30 - karate dzieci (grupy połączone)
18.00 - grupa mieszana (cross-trening i kettlebell)
19.00 - grupa mieszana (cross-trening i kettlebell)
19.00 - karate (grupy połączone)

Mistrzostwa Polski Północnej - Wąbrzeźno 2014
2014-05-14
Zdobyliśmy I miejsce drużynowo w kumite na odbytych 10 maja w Wąbrzeźnie Mistrzostwach Polski Północnej.
W mistrzostwach wzięło udział 165 zawodników z 21 klubów.
Osiągnięcia naszych zawodników:
J u n i o r z y:
Roksana Pasławska I miejsce (trener A.Bieńkowska)
Weronika Popow I miejsce (trener A.Bieńkowska)
Nel Tyborska I miejsce (shihan)
Mateusz Stańczak I miejsce (shihan)
Oskar Linak II miejsce (trener P.Leszczyński)
Adam Dalidowski III miejsce (trener A.Bieńkowska)
Domicjan Jędrzejewski III miejsce (trener R.Baklińska)
Marta Sztandarska IV miejsce (trener A.Bieńkowska)
Olaf Linak IV miejsce (trener R.Baklińska)

S e n i o r z y (shihan)
Natalia Wojciechowska I miejsce
Krzysztof Stojanowski I miejsce
Rafał Kopka I miejsce
Arkadiusz Leduchowski I miejsce (+35lat)
Bartosz Kalinowski II miejsce
Marcin Kanczak IV miejsce

Mistrzostwa Polski PFKK - Gdańsk 2014
2014-05-14
12 kwietnia Gdańsk był gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate.
Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate, a współorganizatorem Pałac Młodzieży w Gdańsku oraz MOSiR. Mistrzostwa rozegrano w 2 konkurencjach: kumite i kata.
Wyniki mistrzostw w komunikacie.
Bardzo dobrze spisały się nasze zawodniczki.
Renata Baklińska wygrała kategorię kobiet + 60 kg oraz została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw, II miejsce w tej samej kategorii zajęła Natalia Wojciechowska. Marta Reszetow zajęła II miejsce w konkurencji kata.

Obóz Letni Junior
2014-03-18

Zimowe Seminarium Junior - Inowrocław 2014
2014-01-29
W dniach 19-22 stycznia byliśmy na Seminarium Zimowym Junior w Inowrocławiu w Sanatorium Uzdrowiskowym "Przy Tężni". W seminarium brali udział najmłodsi adepci karate kyokushin.
W czasie treningów doskonalono elementy kihon geiko oraz tachi-kata, a z wykorzystaniem tarcz treningowych elementy kumite. Codziennie wieczorem po kolacji odbywały się zajęcia na basenie, a dodatkową atrakcją seminarium była nauka podstaw języka japońskiego. Spędziliśmy kilka dni w miłej atmosferze treningu i wypoczynku, może wrócimy tu za rok :)