Zobacz też przy okazji:

O klubie

"Karate to sztuka i filozofia walki. Wszystkie egoistyczne pragnienia powinny wypalać się w ogniu ciężkiego treningu"
Masutatsu Oyama

Gdański Klub Kyokushin Karate powstał w kwietniu 1992 roku z siedzibą w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Waryńskiego 36. Jego współzałożycielem i organizatorem jest Bogdan Jeremicz, który posiada stopień mistrzowski 5 DAN.

Kyokushin znaczy 'ekstremum prawdy'. Twórcą tego stylu karate był legendarny Masutatsu Oyama 10 dan (1923-1994). Jako pierwszy z wielkich mistrzów karate pokazał ludziom na całym świecie poprzez liczne pokazy siłę tej sztuki walki. Sławę zyskał dzięki pokazom łamania twardych przedmiotów i walkom z bykami. Masutatsu Oyama był mistrzem realnej walki. Stworzył styl w którym równowaga psychofizyczna jest celem ostatecznym, dzięki czemu zjednał sobie wielu przyjaciół i uczniów na całym świecie.

Zasadniczym celem utworzenia klubu Kyokushin w Gdańsku było i nadal jest propagowanie sztuki karate kyokushin wśród młodych ludzi jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas treningów bardzo dużą wagę przykłada się nie tylko do samej walki, ale także do kształtowania ducha, siły woli oraz etykiety.

W swojej ponad 10-cio letniej działalności klub był organizatorem Pucharu Polski w 1994r. i Mistrzostw Polski w 1996 roku. Jednak największym sukcesem było zorganizowanie Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w Hali "Olivia" w 1997 roku. W imprezie tej wzięło udział ponad 120 zawodników z 26 państw, oraz 5 tys. widzów. Gościem honorowym był Kancho Kyokushin-kaikan Shokei Matsui.

Klub jest członkiem Polskiego Związku Karate w Warszawie i posiada jego licencję na prowadzenie zajęć. Instruktorzy klubu posiadają również licencję PZK i są pod merytoryczną i szkoleniową kontrolą związku. Nad programem szkolenia w klubie czuwa shihan Bogdan Jeremicz 5 dan, który przebywał na szkoleniach w Honbu Dojo Kyokushinkaikan w Tokio oraz w innych Dojo w Tokio. Ćwiczył z takimi mistrzami jak Shihan Royama i Shihan Hiroshige, którzy teraz stoją na czele Organizacji Kyokushin-kan Karate-do. W roku 2004 sensei Bogdan Jeremicz został mianowany przez Kancho Hatsuo Royama przedstawicielem Kyokushin-kan w Polsce.

Karate jest uniwersalnym sportem toteż na naszych treningach pojawiają się nie tylko dzieci i młodzież, lecz również ludzie dojrzali, a nawet całe rodziny. Zajęcia prowadzone są według stopni zaawansowania i wieku ćwiczących. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat ćwiczą w osobnych grupach gdzie program szkolenia dostosowany jest do ich możliwości fizycznych i psychicznych, z nastawieniem na ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne. Wraz z innymi klubami Kyokushin z Polski organizowane są obozy letnie i seminaria.

Nasi zawodnicy startują w mistrzostwach kraju we wszystkich kategoriach wiekowych oraz na arenach międzynarodowych.
Najbardziej utytułowaną naszą zawodniczką jest Adrianna Bieńkowska (na zdjęciu po prawej, v-ce Mistrzyni Świata, 5-cio krotna Mistrzyni Europy) oraz rodzeństwo Łukasz i Marta Reszetow (wielokrotni Mistrzowie Polski).

Od lutego 2001 roku klub posiada własną salę (Dojo) do ćwiczeń w Gdańsku przy ul. Aksamitnej 4, a od października 2008 dwupoziomowe Dojo przy ul. Mickiewicza 6a we Wrzeszczu, ale również współpracuje ze szkołami na terenie Trójmiasta w celu prowadzenia zajęć.