Archiwum aktualności:

II Mistrzostwa Japonii Kyokushin-kan
2004-11-23

W hali Super Arena w Saitama 23 listopada w dniu swięta narodowego odbyły się II Mistrzostwa Japonii Kyokushin-kan Karate. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Kancho Kyokushin-kan Hatsuo Royama 9 dan, a gościem honorowym był Jac Sandulescu.

Całe zawody stały na wysokim poziomie pod względem organizacyjnym i sportowym. Widać było, że zawodnicy są dobrze przygotowani pod wzgledem szybkosciowym i wytrzymałościowym co miało istotny wpływ na widowiskowość walk i wysoki poziom całego turnieju. Nalezy tu podkreslic, że mistrzostwa te zdominowali głownie młodzi zawodnicy co jest bardzo obiecujące na przyszłość. Mistrzem Japonii zostal Ryousuke Soujii z Jonan Dojo (uchi deshi shihan Hiroshige) w finale pokonal rosjanina Szamsudina Abduraszidowa, a w walce o 3 miejsce Yusuke Fujii z Oimachi Dojo (uczeń shihan Kaneko) pokonał Timura Gastaszewa.

Na wyróżnienie zasługuje również praca sędziów, ich oceny były zawsze obiektywne i swoje pojedynki wygrywali zawodnicy, którzy w pełni na to zasługiwali.

Wyniki:

  1. Ryousuke Soujii - Japonia
  2. Szamsudin Abduraszidow - Rosja
  3. Yousuke Fujii - Japonia
  4. Timur Gastaszew - Rosja