Archiwum aktualności:

Obóz letni z Kancho Hatsuo Royama
2004-07-25

W Tucholi w dniach 19-24 lipca odbył się obóz letni karate kyokushin z udziałem ponad 140 uczestników. Specjalnym gościem był Kancho Kyokushin-kan Hatsuo Royama 9 dan oraz Masahiro Kaneko 5 dan, Kunio Ishizawa 5 dan i Makoto Nakagawa 5 dan. Organizatorem obozu był sensei Bogdan Jeremicz 4 dan z GKKK. Na pierwszym treningu Sensei Bogdan Jeremicz otrzymał od Kancho Royama certyfikat uprawniający go do reprezentowania Federacji Kyokushin-kan w Polsce.

Kancho Royama prowadził wszystkie treningi, na których szczególną uwagę zwracał na prawidłową postawę, umiejętność poruszania się, skracania i wydłużania dystansu. Na treningach doskonalono kihon, ido geiko oraz kata i bunkai. Poranne treningi zawierały dużo ćwiczeń Iken, a shihan Ishizawa w znakomity sposób pokazywał i wyjaśniał ich znaczenie. Kancho Royama demonstrował wszystkie ćwiczenia, czym zadziwił wszystkich uczestników, tym bardziej, że ćwiczenia te zawierały również wysokie kopnięcia. W znakomity dla siebie sposób wyjaśniał i pokazywał jak ćwiczenia Iken mają duży wpływ na utrzymanie równowagi i wyzwolenie energi, aby obrona była bardziej skuteczna, a ataki bardziej efektywne. Generalnie Kancho skupił się na podstawach i wyjaśnił ich znaczenie, dla wielu uczestników było to ponowne odkrycie karate kyokushin. Kancho zwracał również dużo uwagi na zachowanie etykiety dojo i czasami był bardzo surowy.

W trakcie obozu odbył się również egzamin na stopnie kyu i dan. Z Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate na wyższe stopnie zdali:

  • Adrianna Bieńkowska - 2 dan
  • Michał Marzec - 1 dan
  • Tomasz Jabłoński - 1 dan
  • Bartosz Engel - 1 kyu
  • Arek Chronowski - 2 kyu
  • Marcin Pręda - 2 kyu

Gratulujemy!!!