Archiwum aktualności:

Seminarium w Fukushima ( Japonia )
2007-02-23
W prefekturze Fukushima w dniach 10-12 luty odbyło się międzynarodowe seminarium szkoleniowe dla Branch Chiefs Japońskich i zagranicznych oddziałów Kyokushin-kan International. Seminarium poprowadził kancho Hatsuo Royama 9 dan, a pomagali mu fuku-kancho Tsuyoshi Hiroshige 8 dan ( elementy walki ) i shihan Hiroto Okazaki 7 dan ( elementy Kobudo i ura waza ).
Seminarium poświęcone było ujednoliceniu systemu szkoleniowego w organizacji, przedstawiono nowe programy szkolenia oraz jak szkolić. Wiele miejsca poświęcono elementom Kobudo, a w szczególności ćwiczeniom z kijem Bo. Były również podstawy posługiwania się Tonfą i Bokuten. Shihan Hiroshige wiele czasu poświęcił na naukę poruszania się w walce z wykorzystaniem technik, tak aby były one najbardziej efektywne.
Na zakończenie seminarium odbył się egzamin na wysokie stopnie mistrzowskie do 6 dan włącznie, a jednym z uczestników egzaminu był sensei Bogdan Jeremicz.
W niedzielę odbyło się spotkanie Kancho ze wszystkimi Branch Chiefs na którym omówiono sytuację w organizacji. Aktualnie w Japonii Kyokushin-kan ma 52 oddziały i ponad 200 dojo, a każdego miesiąca powstają lub przyłączają się nowe. Poza Japonią powstały nowe oddziały w Azji, Ameryce Północnej, Afryce oraz w Europie ( Austria i Węgry ).
Więcej zdjęć na stronie: www.budokaratehouse.com/honbu/honbuhome4.htm