Archiwum aktualności:

Seminarium instruktorskie - Wałcz 2007
2007-10-16
W dniach 12-14 październik w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się IV Seminarium instruktorskie Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W seminarium, które w całości poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan wzięło udział 70 instruktorów z klubów Kyokushin-kan w kraju oraz instruktorzy z Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate.

W programie seminarium oprócz utrwalenia znanych już elementów treningu, kontynuowano i udoskonalano rozpoczęte na obozie letnim w Tucholi ćwiczenia - hatsuriki - oparte na Iken. Uczestnicy seminarium zapoznali się ze zmianami istotnymi w celu prawidłowego wykonania technik w kihon-geiko, ido-geiko oraz w kata. Zapoznano się również ze zmianami w wymaganiach egzaminacyjnych. Jednym z elementów obowiązkowych będzie opanowanie i prawidłowe wykonanie Juji kata z wykorzystaniem pozycji i technik kihon-geiko. Shihan zaprezentował również ćwiczenia hatsuriki, które można wykorzystać w pracy na sprzęcie oraz w walce do czego wykorzystano rękawice bokserskie.

W trakcie seminarium komisja sędziowska zorganizowała szkolenie sędziowskie na różnych poziomach. Przeprowadzono szkolenie w 3 grupach: podstawowe, dla sędziów, którzy zaliczyli już co najmniej jedno szkolenie oraz trzecia grupa to sędziowie maty.

Na zebraniu kierowników oddziałów podjęto decyzję o organizacji w przyszłym roku Mistrzostw Polski Juniorów Kyokushin-kan w Gdańsku.