Archiwum aktualności:

Mistrzostwa Polski PFKK - Łysomice 2008
2008-03-18
15 marca w Hali Sportowej w Łysomicach k/Torunia odbyły się V Mistrzostwa Polski Kyokushin-kan PFKK. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników zrzeszonych w 21 klubach PFKK w tym również zawodnicy z naszego klubu. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji seniorów kumite i kata oraz kumite juniorów 17-18 lat. Tym razem najlepiej wypadły nasze zawodniczki w konkurencji kumite. Wszystkie, które startowały zajęły miejsca medalowe.

Adrianna Bieńkowska I miejsce w kat. +60kg
Ola Moszyńska II miejsce w kat. -60kg
Izabela Buksińska II miejsce w kat. junior +55kg
Renata Baklińska III miejsce w kat. +60kg

Małgorzata Murzydło IV miejsce w kat. Kata

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy !!!!

Poziom walk był bardzo wysoki. Widać było znakomite przygotowanie wszystkich zawodników. Zauważalna była poprawa w jakości walk kobiet, ale również walki mężczyzn w porównaniu z rokiem ubiegłym uległy poprawie. Licznie zgromadzona publiczność, dla której zabrakło miejsc siedzących żywo reagowała na pojedynki toczone na macie. Miłym zaskoczeniem były walki finałowe, które prowadzone były przez zawodników z dużym zaangażowaniem.
Instruktorzy naszego klubu Zbigniew Rytwiński oraz Grzegorz Skulimowski sędziowali kumite oraz kata.

W podsumowaniu drużynowym zwyciężył klub z Torunia przed Mysłowicami i Gdańskiem.