2003-12-22

W poniedziałek 22 grudnia odbył się "ostatni trening" w 2003 roku. W naszym Dojo w Gdańsku spotkali się członkowie, instruktorzy i sympatycy naszego klubu, jadła i picia nie brakowało. Był to czas na podsumowanie mijającego roku, wspomnienia i dyskusje.

Nagroda od Pani Minister
2003-12-11

Sensei Bogdan Jeremicz otrzymał wyróżnienie od pani minister Krystyny Łybackiej (Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu), za pracę trenerską i osiągnięcia sportowe swoich zawodników w roku 2003. Najważniejsze osiągnięcia to zdobycie przez Adriannę Bieńkowską Mistrzostwa Polski - Warszawa, Mistrzostwa Europy - Uzghorod (Ukraina) oraz II miejsca na Mistrzostwach Świata - Nowy Jork (USA).

424 zawodników w Zduńskiej Woli
2003-11-29

W dniu 29 listopada w Zduńskiej Woli odbył się Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate w którym wzięło udział w 26 konkurencjach, aż 424 zawodników z 25 klubów kyokushin karate. Organizatorem turnieju był Zduńskowolski Klub Kyokushin Karate kierowany przez Mirosława Pawlickiego 2 dan.

Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate
2003-11-08

W dniu 8 listopada reprezentacja naszego klubu wzięła udział w Mistrzostwach Wielkopolski Karate Kyokushin. W zawodach uczestniczyło 211! zawodników z 18 klubów. Organizatorem był Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku kierowany przez Sensei Dariusza Jasiakiewicza.

Adrianna v-ce Mistrzynią Świata
2003-06-21

Zawodniczka naszego klubu Adrianna Bieńkowska zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Świata Kobiet Karate Kyokushin, które odbyły się 21 czerwca w Nowym Jorku.

Gratulujemy!!!

"......dotknął chmur i stał się wiatrem."
2003-04-26
Ten napis widnieje na nagrobku prawdziwego miejsca spoczynku Masutatsu Oyama w Gokokuji Temple w Tokio. Twórca Karate Kyokushin odszedł 26 kwietnia 1994r.

I Otwarte Mistrzostwa Gdańska Karate Kyokushin
2003-04-26
W dniu 26 kwietnia w Hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 63 w Gdańsku, odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Gdańska dzieci i młodzieży w kata. Organizatorem turnieju był Gdański Klub Kyokushin Karate oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku przy współudziale Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz MOSiR Gdańsk. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał vice Prezydent Miasta Gdańska Waldemar Nocny. W zawodach wzięło udział 90 zawodników z 9 klubów karate kyokushin. Zawody rozegrano w kategoriach indywidualnych oraz w kategorii zespołowej / 3 zawodników wykonujących kata równocześnie /.
W kategorii zespołowej nasi zawodnicy w składzie Marta Reszetow, Łukasz Reszetow oraz Mikołaj Sikorski zajęli II miejsce rokując nadzieje na dalsze sukcesy.
Gratulujemy!

XXX Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin
2003-03-30
W dniach 29-30 marca w Hali Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się jubileuszowe trzydzieste Mistrzostwa Polski. Zawody zorganizował Bielański Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Mariusza Mazura 3 dan. W zawodach wzięło udział 113 zawodników z 67 klubów karate kyokushin. Ponownie zawodniczka naszego klubu Adrianna Bieńkowska udowodniła, że nie ma sobie równych w kategorii do 65 kg i po raz kolejny zdobyła tytuł mistrzyni polski. Renata Baklińska przegrała walkę w eliminacjach.
W trakcie imprezy zostały wręczone nagrody XXX-lecia z naszego klubu otrzymali je: sensei Bogdan Jeremicz 4 dan oraz Adrianna Bieńkowska 1 dan.
Z zaprzyjaźnionego Gdyńskiego Klubu Kyokushin Michał Marcinkowski zajął I miejsce w kategorii do 70 kg.

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Świnoujście 2003
2003-03-16

Dnia 15 marca 2003r. w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin zorganizowane przez Świnoujski Klub Karate Kyokushin.
W mistrzostwach udział wzięło 50 zawodników z 14 klubów północno-zachodniej polski. Z naszego klubu w zawodach uczestniczyło 4 zawodników: Renata Baklińska zajęła I miejsce w kat. kobiet powyżej 55kg zdobyła również tytuł najlepszej zawodniczki, jej walka finałowa trwała ok. 10 sekund. Techniką mawashi geri jodan pokonała zawodniczkę gospodarzy przez ippon. Z pozostałych zawodników: Bernadeta Krzyżaniak zajęła III miejsce w kat. kobiet do 55 kg, a Adam Wołk-Łaniewski zajął III miejsce w kat. mężczyzn powyżej 90 kg przegrywając walkę w półfinale po dwóch dogrywkach. Drużynowo zajęliśmy V miejsce.

Plebiscyt "Dziennika Bałtyckiego"
2003-01-03

W piątek 3.01.2002r. na terenie Aquaparku w Sopocie głównego sponsora plebiscytu ogłoszono wyniki jubileuszowego 50 już plebiscytu redakcji "Dziennika Bałtyckiego". Wśród kandydatów na "Sportowca Roku" woj. pomorskiego była również zawodniczka naszego klubu Mistrzyni Europy Adrianna Bieńkowska. Wcześniej bo już 27.12.2002r. Adriannę ogłoszono jako zwycięzcę w plebiscycie " Internetowy Sportowiec Roku " gdzie zdobyła 33 332 głosów. W Plebiscycie " Dziennika Bałtyckiego " Adrianna Bieńkowska zajęła 11 miejsce i otrzymała 27 614 pkt. Pierwsze miejsce zdobyła Adriana Dadci / judo /, drugie Sylwia Gruchała / szermierka /, a trzecie Leszek Blanik / gimnastyka /.