Archiwum aktualności:

Aktualności - wszystkie z 2004 roku

Keiko Osame 2004
2004-12-22

W środę 22 grudnia odbył się ostatni ciężki trening w dojo w Gdańsku. Przybyło wielu dzielnych karateków, co widać na załączonych zdjęciach. Sensei Bogdan Jeremicz podsumował mijający 2004 rok oraz przedstawił plany na rok przyszły.


Mistrzostwa Makroregionu Pomorskiego w Toruniu
2004-12-19

W dniu 18 grudnia w Toruniu w Hali Sportowej MOSiR odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Pomorskiego Kyokushin-kan Karate zwane również Toruńskim Festiwalem Karate. W zawodach wzięło udział 218 zawodników z 13 ośrodków Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był sensei Bogdan Jeremicz 4 dan z Gdańska. Turniej zorganizował Toruński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Artura Wilento 3 dan.


II Mistrzostwa Japonii Kyokushin-kan
2004-11-23

W hali Super Arena w Saitama 23 listopada w dniu swięta narodowego odbyły się II Mistrzostwa Japonii Kyokushin-kan Karate. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Kancho Kyokushin-kan Hatsuo Royama 9 dan, a gościem honorowym był Jac Sandulescu.


Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin
2004-11-07

W sobotę 6 listopada w Turku odbył sie turniej karate kyokushin w konkurencjach kumite juniorów i seniorów. W zawodach udział wzięło 74 zawodników z 14 klubów kyokushin. Organizatorem zawodów był Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku prowadzony przez sensei Dariusza Jasiakiewicza 3 dan. Sędzią głównym zawodów był sensei Bogdan Jeremicz 4 dan.


Seminarium szkoleniowe w Wałczu
2004-09-28

W dniach 24-26 września w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło sie seminarium szkoleniowe, w którym wzięło udział 40 instruktorów z klubów kyokushin-kan, w tym instruktorzy z naszego klubu. Instruktorem prowadzącym, był sensei Bogdan Jeremicz 4 dan. Celem seminarium było wypracowanie jednolitego systemu szkolenia kihon-geiko oraz kata Taikyoku 1-3 i Pinan 1-5 w tym również bunkai. W programie seminarium oprócz praktycznych ćwiczeń były również wykłady teoretyczne z metodyki prowadzenia zajęć karate, aby były one jak najbardziej efektywne z zachowaniem zasad treningu sportowego.


Obóz letni z Kancho Hatsuo Royama
2004-07-25

W Tucholi w dniach 19-24 lipca odbył się obóz letni karate kyokushin z udziałem ponad 140 uczestników. Specjalnym gościem był Kancho Kyokushin-kan Hatsuo Royama 9 dan oraz Masahiro Kaneko 5 dan, Kunio Ishizawa 5 dan i Makoto Nakagawa 5 dan. Organizatorem obozu był sensei Bogdan Jeremicz 4 dan z GKKK. Na pierwszym treningu Sensei Bogdan Jeremicz otrzymał od Kancho Royama certyfikat uprawniający go do reprezentowania Federacji Kyokushin-kan w Polsce.


Młodzieżowy obóz letni - Kowary 2004
2004-07-16

W dniach 1-15 lipca w II turnusach w Kowarach odbył się obóz letni dla dzieci i młodzieży. Obóz miał charakter sportowo-wypoczynkowy dlatego też oprócz treningów karate, były również wycieczki po górach oraz wycieczki do Karpacza, Liberca (Czechy), na zamek w Chojniku oraz do Western City zbudowanego na wzór miasteczka dzikiego zachodu.


II Otwarte Mistrzostwa Gdańska
2004-05-22

W sobotę 22 maja w Hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gdańska Karate Kyokushin dzieci i młodzieży w kata. Organizatorem zawodów był Gdański Klub Kyokushin Karate i Pałac Młodzieży w Gdańsku w zawodach wzięło udział 51 zawodników z 7 klubów kyokushin karate.


Mistrzostwa Polski MSWiA
2004-05-22

W sobotę 22 maja w hali Wyższej Szkoły policji w Szczytnie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin MSWiA. Członkowie naszego klubu będący jednocześnie pracownikami MSWiA zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach wagowych.


Turniej Karate Kyokushin w Zduńskiej Woli
2004-03-29

Z udziałem 135 zawodników z 19 klubów karate kyokushin w dniu 27 marca w Zduńskiej Woli odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.

W przeciwieństwie do I edycji turnieju, w którym rozegrano dwie konkurencje kumite i kata, ten turniej poświęcony był tylko rywalizacji w konkurencji kumite, wg regulaminu sportowego Organizacji Kyokushinkan.


II Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur
2004-03-10

6 marca 2004r. w Hali GOSiR w Olsztynie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był Olsztyński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Marka Wieczorka 2 dan. W zawodach wzięło udział ok. 150 zawodników w kategoriach kata i kumite.


II Zimowe Seminarium Kumite w OPO Wałcz
2004-02-22

W dniach 19-22 luty w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się drugie seminarium kumite. Udział w seminarium wzięło 61 osób z Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate oraz z innych klubów w kraju, a instruktorem prowadzącym był sensei Bogdan Jeremicz 4 dan. W tym roku w programie seminarium oprócz doskonalenia umiejętności poruszania się dużo uwagi poświęcono kontroli dystansu w celu skuteczniejszego ataku i efektywniejszej obrony.