Archiwum aktualności:

Aktualności - wszystkie z 2009 roku

Mazovia Open
2009-11-30
W Grodzisku Mazowieckim odbył się Międzynarodowy Turniej Karate w formule knockdown. Turniej zorganizowali UKS Sparta sekcja Shinkyokushin kierowana przez sensei Tomasza Basiaka 3dan i Ośrodek Sportu w Grodzisku Mazowieckim. Turniej był otwarty dla wszystkich organizacji i klubów karate. Oprócz zawodników z Polski w zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Holandii, Szwecji i Litwy.

Mistrzostwa Świata Budapeszt 2009
2009-11-30
W dniach 2-4 października w Budapeszcie odbyły Otwarte Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate w których wzięła udział kadra PFKK, a wśród nich dwie zawodniczki z naszego klubu - Aleksandra Moszyńska w kategorii -55 kg i Renata Baklińska w kategorii +65 kg.

Aleksandra przegrała swoją pierwszą walkę eliminacyjną z zawodniczką węgierską.

Seminarium instruktorskie PFKK - Wałcz 2009
2009-10-22
W dniach 16-18 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium szkoleniowe przeznaczone dla instruktorów PFKK, w którym wzięło udział 60 uczestników. Tematem przewodnim seminarium była metodyka prowadzenia zajęć w grupach dziecięcych.

Shihan Bogusław Jeremicz 5 dan omówił metody wychowawcze oraz metody treningowe w grupach dziecięcych, w zależnosci od wieku ćwiczących. Omówiono i przećwiczono metody treningowe z wykorzystaniem krótkiego kija - Jo i tarcz treningowych tzw. tajek.

Mistrzostwa Świata - Budapeszt 2009
2009-09-25
W dniach 2-4 października 2009 r. w Budapeszcie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate.
W składzie kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do wystąpią dwie zawodniczki naszego klubu:
Aleksandra Moszyńska w kat. -55kg
i Renata Baklińska w kat. +65kg

Zgrupowanie Kadry PFKK - Grudziądz
2009-07-24
W dniach 26-28 czerwca w obiektach MKS "Start" w Grudziądzu odbyło się kolejne Zgrupowanie Konsultacyjne Kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zgrupowanie prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i sensei Artur Wilento 4dan.
Z naszego klubu w zgrupowaniu wzięli udział: Renata Baklińska, Ola Moszyńska i Rafał Lorenz.

Mistrzostwa Woj. Pomorskiego - Reda 2009
2009-06-16
W dniu 6 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Redzie odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kategorii junior do 16 lat oraz Otwarty Turniej Karate Kyokushin seniorów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali - Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku - Edyta Kondracka i Zastępca Burmistrza Miasta Redy - Janusz Molak. W zawodach wzięło udział 55 zawodników z klubów Kyokushin-kan i Ashihara karate oraz zawodnicy z Kaliningradu (Rosja). Zawodnicy reprezentowali kluby ze Słupska, Torunia, Mysłowic, Grudziądza, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Kolbud, Gdyni (Rumia, Reda).

Turniej Oyama Cup - Świnoujście
2009-05-18
16 maja w Świnoujściu odbył się II Międzynarodowy Turniej Sztuk Walki "Oyama Cup" pod Patronatem Marszałka Województwa. W konkurencjach grappling, kata i kumite startowało ponad 150 zawodników w kategoriach kobiet i mężczyzn. Startowali zawodnicy z różnych organizacji karate, w tym zawodnicy z klubów w Niemczech. W zawodach startowała również reprezentacja naszego klubu. Sędziowali Michał Marzec 1 dan, Arkadiusz Chronowski 1 dan i Grzegorz Skulimowski 1 kyu.

Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK - Wąbrzeźno 2009
2009-05-13
W sobotę 25 kwietnia w Hali Sportowej Gimnazjum nr1w Wąbrzeźnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem Mistrzostw był MKS UNIA Wąbrzeźno Kyokushin-kan Karate-do kierowany przez sempai Krzysztofa Sosnówkę 1dan. W Mistrzostwach wzięło udział 158 zawodników z 22 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do startując w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe.
W zawodach wzięło udział 6 zawodników z naszego klubu.

Mistrzostwa Polski PFKK - Radom 2009
2009-04-07
W sobotę 4 kwietnia w Radomiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK. W czasie mistrzostw rozegrano konkurencje kumite i kata.
Nasz klub reprezentowały 3 zawodniczki:
Renata Baklińska zajęła II miejsce w kat. + 60 kg
Aleksandra Moszyńska zajęła II miejsce w kat. - 60 kg
oraz Małgorzata Murzydło, która zajęła III miejsce w kat. kata.

Drużynowo Gdański Klub zajął III miejsce.


Turniej Kyokushin-kan w Gdyni
2009-03-26
21 marca w Gdyni w sali Zespółu Szkół nr 7, Gdynia ul. Stawna odbył się Turniej Kyokushin-kan dla juniorów "Pierwszy krok". Startowało w nim 55 zawodników z klubów z Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego i Tczewa.
Organizatorem turnieju był Gdyński Klub Kyokushin-kan Karate-do kierowany przez sempai Marka Wilusza i Bartosza Engela, a puchary ufundował Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.
Zawodników naszego klubu przygotowali sempai Arkadiusz Chronowski i Kuba Łasiński.

Seminarium kumite - Wałcz 2009
2009-03-05
W dniach 26 luty - 1 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się VII Seminarium Kumite, w którym wzięli udział również członkowie naszego klubu. Seminarium poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan oraz zaproszeni goście z Japonii shihan Masahiro Kaneko 5 dan, shihan Kunio Ishizawa 5 dan. Wśród zaproszonych gości byli jeszcze Yusuke Fujii 2 dan ( Mistrz Japonii ), Yusuke Nakagawa 2 dan ( uczeń shihan Ishizawa ) oraz Toshio Matsuzaki 1 dan który pełnił funkcje tłumacza.

Seminarium w Fukushima ( Japonia )
2009-02-14
W dniach 6-8 luty w Tamagawa w prefekturze Fukushima odbyło się seminarium szkoleniowe dla kierowników japońskich i światowych oddziałów Kyokushin-kan oraz instruktorów. W tym roku oprócz shihana Bogusława Jeremicza w seminarium wzięli udział sensei Artur Wilento ( Toruń ), Dariusz Jasiakiewicz ( Turek ) oraz Mirosław Pawlicki, który jest teraz przedstawicielem Kyokushin-kan w Szkocji. Seminarium prowadził Kancho Hatsuo Royama 9 dan, fuku-kancho Tsuyoshi Hiroshige 8 dan oraz shihan Hiroto Okazaki 7 dan.

Otwarte Mistrzostwa Holandii - Drachten 2009
2009-02-14
W niedzielę 1 lutego 2009 roku w miejscowości Drachten na północy Holandii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Holandii Karate Kyokushin. Mistrzostwa z ramienia Holenderskiej Organizacji Karate Shinkyokushin zorganizował sensei Richard von Mansfeldt. W turnieju startowało wielu zawodników z różnych krajów Europy oraz wielu różnych organizacji i stylów karate.

Pozdrowienia z Japonii
2009-01-01
Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2009 od Shihan Masahiro Kaneko z Oimachi Dojo oraz od Toshio Matsuzaki.

Dziękujemy....osu!!!