Archiwum aktualności:

Aktualności - wszystkie z 2013 roku

V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego - Rumia 2013
2013-12-03
Gdański Klub Kyokushin Karate drużynowym mistrzem województwa pomorskiego. 1 grudnia w Rumi odbyły się V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Kyokushin karate. Organizatorem mistrzostw był Gdyński Klub Kyokushin-kan Karate-do oraz sensei Marek Wilusz 2 dan.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszego klubu, którzy w klasyfikacji drużynowej wywalczyli I miejsce, a Marta Reszetow i Krzysztof Stojanowski zostali wybrani najlepszymi zawodnikami mistrzostw.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom !!! Osu....

Szczegóły w komunikacie końcowym mistrzostw.

Kalendarz na rok 2014
2013-11-15
Z okazji 10-lecia PFKK wydany został kalendarz na 2014 rok. Na stronach kalendarza znalazły się zdjęcia z wielu imprez organizowanych przez PFKK w minionych latach. Wersja dla naszego klubu zawiera pierwszą stroną (styczeń/luty) poświęconą tylko naszemu klubowi. Koszt kalendarza 30 zł. - zamówienia w klubie. Wielkość kalendarza 40cm/58cm

Seminarium Zimowe Junior
2013-10-02

Seminarium instruktorskie i konsultacje kadry - PFKK
2013-10-01
W dniach 27-29 września w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale braliśmy udział w corocznym szkoleniu instruktorów oraz w konsultacjach kadry PFKK.
Seminarium instruktorskie poświęcone było metodom kształtowania siły i kondycji. Członkowie kadry również brali udział w zajęciach kształtowania cech motorycznych oraz realizowali zadania taktyczne.

Obóz letni Tuchola 2013
2013-08-31
W dniach 30.07-4.08.2013 roku byliśmy w Tucholi na Obozie Letnim Kyokushin Karate PFKK.
Gościem specjalnym był Nicholas Pettas, który po raz drugi miał okazję przekazywać swoją wiedzę na temat treningu sztuk i sportów walki oraz treningu cross-fit w naszym kraju. Zajęcia w grupach prowadzili shihan Bogusław Jeremicz oraz sensei Artur Wilento, Dariusz Jasiakiewicz i Andrzej Poczwardowski.

Równolegle z obozem karate odbywał się obóz K-1 gdzie zajęcia obok trenera Jaroslawa Rogali prowadziła instruktorka z naszego klubu Adrianna Bieńkowska.

Mistrzostwa Polski PFKK i POS - Międzyzdroje 2013
2013-04-24
W sobotę 20 kwietnia w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate i Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai.

Reprezentacja naszego klubu w składzie 4 osobowym zajęła III miejsce drużynowo.
I miejsce w kat. -80 kg zajął Hubert Maciejewicz, został wybrany również najlepszym zawodnikiem mistrzostw.
II miejsce w kat. open kobiet zajęła Sylwia Rodziewicz
a III w tej samej kategorii Natalia Wojciechowska.
II miejsce w kat. Kata kobiet zajęła Anna Kowalska

Serdecznie gratulujemy !!!

Seminarium K-1 OPO Spała
2013-04-18
W dniach 12-14 kwietnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale braliśmy udział w I Seminarium szkoleniowe K-1 zorganizowane przez Polską Federację Kyokushin Karate. Seminarium poprowadził trener Jarosław Rogala i Adrianna Bieńkowska, która jest instruktorem K-1 w naszym klubie.

Tematem przewodnim była obrona poprzez zakroki. Doskonalono również techniki ataku, w tym uderzenia i kopnięcia na tarczach treningowych.

Turniej grappling kyokushin
2013-04-18
W dniu 6 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa w grapplingu. Rywalizowało 85 zawodników z klubów woj. pomorskiego.

Sędzią Głównym był - Stanisław Łukowski 2 Dan
Sędziowali: Marek Wilusz 2 Dan , Arkadiusz Chronowski 2 Dan , Bartosz Engel 1 Dan , Mirosław Grochowski 1 Dan , Paweł Tuniewicz 1kyu, Rafał Kanarszczuk 2 kyu.

Mistrzostwa Polski Północnej - Kalisz Pomorski
2013-03-27
W sobotę 23 marca zawodnicy naszego klubu brali udział w Mistrzostwach Polski Północnej Karate Kyokushin PFKK w Kaliszu Pomorskim. Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce.
Anna Kowalska jako jedyna zawodniczka naszego klubu w kategorii kata zajęła I miejsce w kategorii seniorek i została wybrana najlepszą zawodniczką kata w tych mistrzostwach. Bardzo dobrze wypadliśmy w kategorii kumite:
Sylwia Rodziewicz zajęła I miejsce w kat. open seniorek,
a Natalia Wojciechowska zajęła II miejsce,
Hubert Maciejewicz II miejsce kumite seniorów -80 kg
Oskar Sosnowski zajął II miejsce w kat. junior 13-14 lat + 45 kg

Seminarium kumite - Wałcz 2013
2013-03-12
W dniach 1-3 marca byliśmy w OPO Wałcz gdzie odbyło się Seminarium Kumite Kyokushin Karate. Specjalnymi gośćmi byli: dwukrotny Mistrz Świata Shinkyokushin shihan Norichika Tsukamoto oraz koordynator kadry Japonii shihan Tadashi Ishihara. Ponad 120 uczestników seminarium miało okazję poznać i przećwiczyć metody treningowe oraz kombinacje walki.
Nasi goście bardzo szczegółowo tłumaczyli prezentowane ćwiczenia, aby zwiększyć ich skuteczność. W sobotni wieczór shihan Tsukamoto opowiadał o swojej drodze do sukcesu. Przekonywał, że aby osiągnąć sukces należy mieć otwarte serce i nie myśleć tylko o sobie. Poranne rozruchy prowadził shihan Bogusław Jeremicz.
Seminarium zorganizowała Polska Federacja Kyokushin Karate oraz Polska Organizacja Shinkyokushinkai.