Zobacz też:Cross-Trening

siła - kondycja - sylwetka

Cross-Trening jest pewnego rodzaju programem kondycyjnym. Został zaprojektowany tak aby wywołać jak najszerszą reakcję adaptacyjną. Cross-Trening nie jest specjalnym programem fitness, ale celową próbą zoptymalizowania fizycznych właściwości w każdym z dziesięciu głównych celów fitnessu.

Są to: układ krążenia, wydolność oddechowa, wytrzymałość, siła, elastyczność, zwinność, szybkość, koordynacja, równowaga, dokładność.

Cross-Trening powstał, aby wzmocnić wszystkie te fizyczne właściwości, przez to daje możliwość rozwoju całego ciała tracąc nadwagę, a jednocześnie budując siłę i kondycję. Jednym z celów jest angażowanie w czasie ćwiczeń jak największej ilości mięśni i ścięgien, a ćwiczenia wykonuje się bez przerw między seriami i powtórzeniami.

Każdy trening może być innym zestawem ćwiczeń o różnej intensywności i ilości powtórzeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz dodatkowego sprzętu takiego jak: kattlebells, sztangi, hantle, piłki lekarskie, drążki, skrzynie i skakanki.

Każdy trening może być nowym wyzwaniem dzięki któremu można zmienić swoją sylwetkę, stracić nadwagę i zyskać ogólną sprawność.

Ćwiczenia Cross-Trening w zależności od zaawansowania i zestawu ćwiczeń tzw. WOD (Workout of the day) mogą trwać od 5 do 15-20 min. ale również krócej lub dłużej. Jednym z podstawowych założeń jest dokładność wykonywanych ćwiczeń w każdym powtórzeniu. Następną bardzo ważną zasadą jest brak przerw między seriami, a jeżeli już są to bardzo krótkie.

Procesy metaboliczne jakie zachodzą w organizmie po ćwiczeniach Cross-Trening są długotrwałe, dzięki czemu organizm spala więcej tkanki tłuszczowej, niż po ćwiczeniach długich o średniej czy umiarkowanej intensywności. Wspomniana wcześniej silna reakcja adaptacyjna efektywniej podnosi wydolność organizmu.


Cross-Trening jest dla wszystkich niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Chcesz szybko schudnąć i poprawić swoją sylwetkę ?

Chcesz poprawić swoją wydolność ?

Chcesz czuć się lepiej ?

Cross-Trening jest najlepszym wyborem.

Przyjdź, poćwicz i poczuj się lepiej !

Szczegółowe informacje tel. 663 854321
www.cross-trening.pl
Strona Cross-Trening Gdańsk na Facebooku