Archiwum aktualności:

V Seminarium Kumite - OPO Wałcz
2007-02-27
W dniach 22-25 luty w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się V Seminarium Kumite Federacji Kyokushin-kan, które w całości poprowadził shihan Bogdan Jeremicz 5 dan.
W seminarium wzięło udział prawie 100 uczestników z klubów kyokushin-kan i prawie wszyscy kierownicy oddziałów, co jest bardzo budujące z punktu widzenia szkolenia w klubach naszej Federacji.
W tym roku myślą przewodnią seminarium było doskonalenie umiejętności ataku.
W celu pełnego wykorzystania umiejętności i potencjału własnego ciała shihan Bogdan Jeremicz wytłumaczył i zaprezentował ćwiczenia zwane Namba-aruki. Ćwiczenia te oparte na specyficznym sposobie poruszania w przód w doskonały sposób pokazały jak można wykorzystać swoje ciało, aby techniki nabrały większej mocy. W tym celu wykorzystywano również sprzęt treningowy typu tarcze oraz ćwiczenia z partnerem. W tym roku po raz pierwszy w czasie seminarium uczestnicy mieli okazję również poćwiczyć podstawy boksu i thai boxingu z wykorzystaniem rękawic bokserskich i ochraniaczy. Dla wielu było to przypomnienie znanych już ćwiczeń, ale duża część uczestników seminarium miała okazję wykonywać je po raz pierwszy, a w szczególności niższe stopnie. Elementy boksu i thai-boxingu w szkoleniu są tylko metodą do osiągnięcia lepszych umiejętności w walce tak sportowej jak i realnej. Ćwiczenia te w naturalny sposób uczą umiejetności poruszania się, kontroli dystansu, łączenia technik, a przedewszystkim prawidłowej postawy i pozycji walki, dlatego w metodyce treningowej Kyokushin-kan ćwiczenia te nabierają szczególnego znaczenia. Każdy dzień seminarium zaczynał się rozruchem na stadionie w zimowej mroźnej aurze. W sumie w czasie seminarium odbylo sie 6 treningów specjalistycznych, w tym jeden w sobotnie popołudnie poświecony był w całości walce. Wieczorem po kolacji uczestnicy seminarium mogli zregenerować siły korzystając z basenu lub sauny.
Szczególne słowa uznania należą się zawodnikom kadry PFKK, którzy zostawali jeszcze dodatkowo po treningach w celu przećwiczenia elementów taktycznych przygotowanych przez trenera kadry sensei Artura Wilento przed zbliżającym się Pucharem Europy na Węgrzech.

Kolejne seminarium za rok - zapraszamy.