Archiwum aktualności:

Obóz Letni Kyokushin-kan Tuchola 2007
2007-08-01
W dniach 24-29 lipiec w Tucholi odbył się piaty już obóz letni kyokushin-kan Ponad 150 uczestników ze wszystkich ośrodków kyokushin-kan w tym z naszego klubu 28 osób. Gośćmi zaproszonymi byli instruktorzy z Japonii shihan Masahiro Kaneko oraz Shihan Kunio Ishizawa. Na poczatku obozu zajęcia prowadził shihan Bogdan Jeremicz, który przypomniał podstawy karate oraz podstawy posługiwania się kijem Bo. Jak się później okazało podstawy były głównym kierunkiem programu obozu.
Więcej niż na poprzednich obozach zaprezentowano ćwiczeń Iken, a w szczególności bardziej skoncentrowano się na ćwiczeniach Hatsuriki. Ćwiczenia te w doskonały sposób prezentował i tłumaczył ich znaczenie shihan Ishizawa z pomocą shihan Jeremicza. Jednym z kierunków szkolenia było przełożenie elementów Iken i ćwiczeń Hatsuriki na techniki karate w szczególności Kihon geiko i elementy walki. Z kolei jednym ze sposobów doskonalenia tych umiejętności okazały się kata Naifanchin shodan oraz druga wersja Naifanchin nidan. W czasie obozu doskonalono również umiejętności posługiwania się kijem Bo jako jednego ze sposobów nauki umiejętności wykorzystywania swojego ciała w celu poprawienia efektywności technik karate. Uczestnicy obozu poznali , a inni doskonalili kata Oshiro no kon oraz poznali Bunkai ( interpretację ) tego kata w formie ćwiczeń z partnerem tzw. Kumi Bo.
Jak co roku w czasie obozu odbył się również egzamin na stopnie kyu i dan. Komisja egzaminacyjna, której przewodniczył shihan Masahiro Kaneko, zwracała szczególną uwagę na poprawność techniczną wszystkich części treningu karate. Egzamin na stopnie mistrzowskie obejmował również kata Naifanchin i Oshiro no kon. Shihan Kaneko szczególnie od osób które są instruktorami wymagał poprawności i zrozumienia technik karate, może dlatego wyniki egzaminu były dla niektórych sempai zaskoczeniem.

Z naszego klubu egzamin zaliczyły następujące osoby:

Jarosław Pszczołowski 1 dan
Marcin Chabiera 1 kyu
Przemysław Leszczyński 1 kyu
Jerzy Pociej 1 kyu
Grzegorz Skulimowski 2 kyu
Andrzej Grochowski 2 kyu
Jakub Tański 4 kyu
Przemysław Saramak 5 kyu
Izabela Buksińska 9 kyu

Wszystkim gratulujemy !!!